Petra Boušková

PETRA BOUŠKOVÁ

Lektorka a trenérka soft skills

S čím vám umím pomoci:

  • Váš styl prezentování posuneme na zcela novou úroveň
  • Veřejné projevy už budou hračka
  • Svým sebevědomým vystupováním každého ohromíte
  • Asertivním a zároveň vstřícným přístupem si získáte lidi v týmu
  • Nenecháte se zmanipulovat a zároveň budete vědět, jak to celé funguje
  • Budete zvládat konflikty sebejistě a profesionálně

"Dostaň se lidem pod kůži během 7 vteřin."

Ještě jako vyděšená studentka jsem nastoupila na pozici Průvodce pivovaru Plzeňský Prazdroj. Co mě to napadlo? Já? Před skupinou padesáti párů zvědavých očí? Sama? Dvě hodiny? Nervozitou jsem týdny nespala a nejedla. Ale nevzdala jsem se.

Prohlídku za prohlídkou jsem se zlepšovala, pilovala svůj výstup a postupně se vypracovala na post V.I.P. Průvodkyně. Umisťovala jsem se standardně mezi 10nejlepšími! Profesionálně jsem obstála. A to jak před skupinou skandujících fotbalových fanoušků, tak před delegací velvyslanců z celého světa.

Ještě mě ale čekalo plno dalších výzev mimo mou komfortní zónu. Nezastavovala jsem se. Absolvovala jsem školení prezentování, asertivity, vyjednávání a komunikace. Stále s nejistým pocitem v žaludku jsem se přihlásila na několik prezentačních soutěží na Univerzitě. A vyhrála je!

Další velkou zkušeností pro mě byla kampaň naší největší vývojářské firmy v České republice, kde jsem pracovala. Stala jsem se její tváří. Musela se naučit pohybovat se před kamerou, pracovat s mikrofonem a soustředit na svůj mluvený projev do rádia. Byl to zážitek, dodnes z těchto znalostí čerpám. Předávám je dál.

Cítila jsem ale, že potřebuji kouče, odborníky. Našla jsem je a stala se členkou klubu Toastmasters International. Pracovala jsem s mentory na svých řečnických dovednostech, zdokonalovala se a postupně se mi začala zaplňovat polička medailemi z mezinárodních soutěží. Jak v roce 2016, tak v roce 2017 jsem zvítězila v těžké konkurenci v Česko-Slovenských veřejných projevech v německém jazyce a letos jsem obhájila příčku nejvyšší i v Hodnocení řeči v jazyce německém. Jsem na tyto ocenění opravdu hrdá. Znamená to, že nejenom umím vystoupit na veřejnosti, ale dokáži dát i relevantní a kvalitní zpětnou vazbu.

Ale to bych nebyla já, abych si nenašla něco dalšího. Něco většího. Něco největšího. Největší konference o Softwarovém testování ve střední Evropě? Návrh prezentace odeslán. Za měsíc přišla odpověď: "S velkým potěšením Vám oznamujeme, že jste byla akceptována jako jedna z hlavních řečníků konference." Udělalo se mi nevolno a srdce se rozbušilo jako o závod.

Stálo to dny příprav a pečlivé práce. Čekalo mě nastavení kůže před stovkami expertů z profese. Ale byl to další milník v mé kariéře. Zvládla jsem to. A za rok mě chtějí znovu!

Přátelé, známí i cizí mě žádali o pomoc. Prý mám talent. Mám to v sobě. "Nauč mě, Péťo, jak něco prezentovat. Jak prezentovat sebe. Jak mluvit před davy lidí." Neskončila jsem u odpovědí mezi čtyřma očima. Začala jsem vést vlastní kurzy pro veřejnost. Proškolila jsem již desítky účastníků a všichni odcházeli nadšení. Buďte jedni z nich.

Pochopila jsem, že prezentování a veřejné vystupování je o energii, adrenalinu, inspiraci, přípravě a o publiku. Jak se cítíte Vy, tak se cítí Vaše publikum. Objevme tohle vše společně a s projektem Lidé jsou základ.

Reference

Z kurzu jsem nadšená! Byl pro mě velkým přínosem. Dozvěděla a naučila jsem se spoustu vychytávek, jak zlepšit své prezentační dovednosti. Celý kurz byl výborně sktrukturovaný a velmi oceňuji, že byl z velké části praktický a že se nejednalo pouze o teorii. Děkuji za něj 🙂

Lucie Marholdová

Velmi energická lektorka, která prezentování jako takové ovládá sama výborně a tím pádem je opravdu velkým přínosem pro ostatní účastníky kurzu.

Vendula Janulíková

Dobře připravený kurz. Moc jsme se všichni skvěle bavili. Bylo to řečeno interaktivní formou, což vám přinese rychlejší řečnické výsledky. Okamžitá zpětná vazba na vaše řečnické vystoupení.

Marek Petráš