O nás Ι Naši lidé

Kateřina Hefny

KATEŘINA HEFNY - profesní historie

Konzultantka, koučka, žena nového pohledu

Konzultant, kouč, pre-sales - Lidé jsou základ

od roku 2017

Pomáhám firmám hledat nové možnosti rozvoje. Každá firma je jiná a potřebuje jiný přístup. Zjišťuji potřeby klientů, navrhuji na míru šitá řešení a nastavuji měřitelné výstupy jako cíl naší spolupráce. Naplňuje mne být součástí klíčových rozhodnutí ve firmách a ráda firmy inspiruji k zodpovědnému přístupu ke svým lidem. Protože jen na lidech opravdu záleží.

Podpora týmu, Kouč pro pracovní a rodinný život - EMA Poděbrady

od roku 2015

EMA je vzdělávací ateliér, kde pořádáme kurzy angličtiny, výtvarné workshopy a programy osobního rozvoje.
Jsem zakladatelkou a ředitelkou, mým úkolem je hlídat hodnoty, spoluvytvářet strategii firmy a zajistit zdravé fungování týmu. Snažíme se naplňovat vizi svobodné firmy. Jsme členy “Slušná firma”. Pořádám roční skupinové programy pro ženy a učitele, které jsem sama vytvořila.

Kouč pro pracovní a rodinný život - freelance

2005 - 2015

Po ročním výcviku Systemického koučování jsem se rozhodla pro větší svobodu a smysluplnost v práci. Začala jsem pracovat sama na sebe. Koučování se dalo dobře skloubit s péčí o děti. V této době mi došlo, že individuální konzultace mě naplňují víc než plnění cílů ziskově orientovaných firem. Pomáhala jsem rodičům na jejich cestě životem ve 3 zásadních oblastech - pracovní svět, rodina a výchova dětí, komunikace s partnerem.

Manažerka náboru a vzdělávání - Choice Hotels Europe

2004– 2005

Po zakončení studia jsem konečně chtěla vyzkoušet to personální oddělení z druhé strany. Mým úkolem bylo vytvořit pozitivní pracovní prostředí a zlepšit náladu ve firmě s více než 300 zaměstnanci. Začala jsem hloubkovým dotazníkem a na jeho základě jsem vytvořila motivační program. Vše jsem vytvářela v úzké spolupráci s řediteli hotelů a manažery jednotlivých oddělení. Prosazovala jsem osobní přístup v péči o zaměstnance.

Mým dalším úkolem bylo nalézt zástupce ředitelů pro 5 hotelů a několik manažerských pozic. Z nově přijatých lidí jsem vytvořila funkční tým, poskytla jim podporu ve formě koučování a díky tomu se snížila fluktuace ve firmě z 65% na 43%.

Z EU fondů (OP LZZ) na podporu konkurenceschopnosti jsem získala 3 miliony Kč na projekt, jehož cílem bylo zajistit vzdělání v oblasti IT a jazyků téměř všem zaměstnancům firmy.

Executive Search - CSP Partners, Kaufmann&Partners, Consultant & Research

2000 - 2004

Začínala jsem jako asistentka a “researcherka” a postupně jsem se vypracovala až na konzultantku v executive search nebo-li přímého vyhledávání. Spolupracovala jsem na projektech v odvětví automobilového průmyslu, FMCG a IT.
Naučila jsem se hodně o prodeji, který v mých očích zlidštil, když mi došlo, že prodej je o potřebách klienta a ne o nátlaku nebo manipulaci.
Poznala jsem spoustu šikovných lidí a nahlédla do HR procesů a firemních kultur významných firem v ČR. V této době jsem se také věnovala dálkovému studiu andragogiky v profilaci na personální management na UPOL.

Junior Accountant - Colgate Palmolive

1998 - 2000

Moje vůbec první práce pro větší společnost, byla jsem zodpovědná za účetní operace DAL, včasnou úhradu faktur a udržování optimálního cash flow. Pomáhala jsem implementovat nový účetní systém pro přechod na Y2K.
Velice si cením této zkušenosti, protože jsem se naučila hodně o práci v mezinárodní firmě a fungování týmu. To mě nadchlo, a protože mi čísla tolik neimponovala, pokračovala jsem pak už jen v práci s lidmi.

Vzdělání

Andragogika v profilaci na personální management Univerzita Palackého v Olomouci
Systemické koučování (Expertní skupina Callisto)
GRID management (GRID) – práce se skupinou/týmem
Systemické konstelace (Jan Bílý)
Arteterapeutické semináře (Kamila Ženatá)