O nás Ι Naši lidé

Karel Tůma

Karel Tůma

Konzultant, mentor, facilitátor, muž jiného pohledu

S čím vám umím pomoci:

  • Firemní vztahy
  • Vedení lidí, motivace
  • Správné složení týmu
  • Atmosféra a nálada v týmu/firmě
  • Změny, řízení, procesy
  • Jiný úhel pohledu na vaši firmu, práci, procesy, lidi...

"Jiný úhel pohledu, ochota vidět a možnost volby jsou ingredience pro pozitivní změnu a úspěch v práci, ale i v životě."

Má role je pomáhat vám odhalit skutečný problém a jak ho můžete řešit.
Je to možná divné, každý přece “ví, jaký má problém”, pravda je ale víc než často taková, že skutečný problém je jinde, hlouběji, než problém, který vidíme a který se snažíme řešit. Jako konzultant-mentor vás provedu od viditelného problému k tomu hlubšímu, jehož vyřešení přinese největší efekt…

Pomohu vám najít takový úhel pohledu, ze kterého jste se ještě nepodívali a ze kterého uvidíte “jinou” situaci a tím pádem vlastně i jiné, nové řešení.

Můj příběh je dlouhý a začíná dávno… Relevantní je, že jsem pracoval v dlouhé řadě organizací a na různých postech. Byl jsem nákupčí, prodejce, náměstek ministra, projektový manažer, podnikatel. Pracoval jsem v potravinářství i ve stavebnictví. V soukromé firmě, ve státní správě, v korporaci.

Za 25 let jsem toho absolvoval fakt hodně a všude jsem v podstatě uspěl. Často jsem se styděl a hloupě vtipkoval, že jsem “fluktuant”, ale pak jsem se na to podíval z druhé strany (z jiného úhlu pohledu) a uvědomil si, že jsem “Sběratel zkušeností”.

Když k této profesní kariéře přidám ještě svůj koníček (vášeň) - od svých zhruba 30 let se zabývám psychologií, vznikne zajímavý mix.

Na své cestě za sebepoznáním a poznáním lidí  jsem absolvoval dlouhou řadu seminářů a výcviků a sebral hromadu zkušeností. Slyšel jsem stovky lidských příběhů, viděl desítky jiných úhlů pohledů a aha momentů. Jsem vlastně sběratel zkušeností i  v téhle oblasti…

Ano, stále sbírám zkušenosti, zúročuji je a předávám dál.