O nás Ι Naši lidé

Iva Smolíková

IVA SMOLÍKOVÁ

Personalistka, HR konzultantka

S čím vám umím pomoci:

  • Nastartování HR procesů ve firmách
  • Řešení personálních potřeb
  • Orientace na potenciál stávajících zaměstnanců, jejich motivace, rozvojové aktivity
  • Budování týmové atmosféry, sdílení a komunikace, budování firemní kultury

"Vidět svět nejen ČernoBíle znamená nacházet množství cest."

Moje cesta personalistky začala ještě v průběhu studií zaměřených ekonomickým směrem. Během nich jsem pochopila, že čísla nejsou mojí předností. Zjistila jsem, že jsem orientovaná na lidi, jejich potřeby a baví mě být jim podporou.

Svou profesní kariéru jsem nastartovala v KPMG v rámci L&D oddělení. Mým úkolem bylo řešit a plánovat vzdělávací potřeby zaměstnanců, hledat správné interní a externí lektory pro zastřešení jednotlivých témat, organizačně vše zajistit.

Po několika letech jsem si své zaměření rozšířila o recruitment aktivity, systém hodnocení zaměstnanců a vzájemnou zpětnou vazbu. Byla jsem pravou rukou HR Business Partnera pro oddělení zaměřené na poskytování poradenství v různých oblastech. Převzala jsem tak odpovědnost za fungování HR procesů výše uvedených. Současně jsem byla zahrnuta do ostatních prostřednictvím týmové spolupráce a společného nacházení těch nejlepších řešení. Pochopila jsem, jak moc je důležité s lidmi mluvit, naslouchat jim a ověřovat, zda se vzájemně chápeme.

Po šesti letech jsem se rozhodla pro změnu. Zkušenosti z poradenské firmy jsem si vážila, chtěla jsem
ale získat další v jiném světě. Přijala jsem proto nabídku na pozici HR generalist ve výrobní firmě zaměřené na oblast stavebnictví.

V menším HR týmu se mi otevřela možnost řešit HR procesy komplexněji, byla jsem pravou rukou HR ředitelky. Zastřešila jsem pracovně-právní oblast, smlouvy pro zaměstnanecký poměr i externí spolupráci, vysílání zaměstnanců na zahraniční projekty, nastavování spolupráce se školami, nábor nových zaměstnanců do týmů a sestavování nových týmů, vzdělávací potřeby, oblast hodnocení a zpětné vazby.

Zde jsem pochopila, jak důležitá je spolupráce HR oddělení s businessem, jak důležité je spolu mluvit, vyjasňovat si a doplňovat se. Svět plný mužů stavařů má ostré lokty. Uspět v takovém světě můžu konstruktivními nápady a přímou komunikací plnou faktů a čísel.

Naučila jsem se správně ptát, abych získala informace, které pro svou práci potřebuji.
Naučila jsem se nevzdávat se po prvním neúspěchu a hledat jinou cestu.

Cítím, že během své praxe jsem získala rozhled v mnoha oblastech HR aktivit, ve výrobní i poradenské sféře. Ráda tyto zkušenosti sdílím dál, ráda si rozšiřuji své obzory. Tou největší odměnou mé práce je vidět fungující proces, který žije a mění se s aktuálními potřebami businessu.