O nás Ι Naši lidé

Alexandra Filipová

ALEXANDRA FILIPOVÁ - profesní historie

HR konzultantka, recruiterka

HR konzultantka, recruiterka - Lidé jsou základ

od roku 2017

Spolupracuji s našimi klienty v oblasti všech personálních procesů a otázek. Mnohdy řešíme například jen nábor, jindy jim pomáhám zavádět komplexní vzdělávání, či spolupracuji na jedinečných HR projektech. Je pro mě velmi důležité, abychom byly na stejné vlně a mluvili stejnou řečí - to dělá naši spolupráci perfektní a navozuje pocit důvěry a partnerství.

Pravidelná komunikace a sdílený zkušeností, znalostí a informací o dění ve firmě, je základem mojí práce.

Během své poslední praxe jsem se zaměřila na komplexní HR, tedy nastavení personálních postupů, tak, aby podporovaly chod firmy. V praxi to znamená nedívat se jen na nejbližší zadání, ale přemýšlet, jaký dopad bude mít v budoucnu.

HR Manager - Renomia, a.s.

2016 - 2017

Zodpovídala jsem za kompletní HR aktivity - nábor, pracovněprávní vztahy i vzdělávání. Každodenně jsem řešila i další zajímavé oblasti jako jsou firemní akce pro zaměstnance a činnosti zaměřené na dobrovolnictví a sociální sféru.
Pro mě velmi zajímavou oblastní, které jsem se věnovala, byly firemní hodnoty. Ty jsme ve společnosti vytvářeli a podporovali svým chováním, vnímáním i pracovním přístupem. Organizovala jsem i pravidelné workshopy a vnitrofiremní setkávání na toto téma.

HR Process/Project Manager - Raiffeisenbank, a.s.

2015 - 2016

Společně s týmem jsem realizovala různé personální projekty, jako například zavádění nového náborového řešení přes cloudovou aplikaci, a to včetně nových kariérních stránek. Pracovala jsem na náborových akcích, jako byla například účast na pracovních veletrzích, či projekt juniorských míst pro absolventy.

V oblasti reportingu a výkaznictví jsem společně s kolegy ze všech oddělení  nastavovala nové ukazatele. Sestavovali jsme i komplexního souhrn všech pracovních míst v návaznosti na tvorbu tzv. Talent pool, benefitů a následného vzdělávání zaměstnanců.

HR Expert – Hypoteční Banka, a.s.

2008 - 2015

Měla jsem na starosti kompletní metodické a organizační zajištění náboru, vzdělávání a programu benefitů. Poskytovala jsem poradenství a podporu jak zaměstnancům, tak manažerům. Řídila jsem i svěřené rozpočty (dodavatele) a nastavovala praktické využití a efektivitu benefitního programu. Zastřešovala jsem i projekty s hendikepovanými zaměstnanci, program pro klíčové zaměstnance (vzdělávání, motivace, profesní růst, potenciál na jiné pozice, ...)

HR Supervisor – TNT Express, s.r.o.

2003 - 2008

Měla jsem na starosti komplexní tvorbu a realizaci HR aktivit a strategie této holandské společnosti pro ČR. Řídila jsem nábor, přijímání, adaptaci a následný rozvoj nových kolegů. Vedla jsem Radu zaměstnanců, kteří rozhodovali o důležitých věcech pro zaměstnance. Zodpovídala za aktivity týkající se Corporate social responsibility. Díky dobře nastavených procesům a přístupu zaměstnanců, jsme disponovali a později i úspěšně obhájili, certifikát Investor in People, který deklaroval vysokou úroveň rozvoje zaměstnanců a měl významný vliv na dosahování podnikatelských cílů.