O nás Ι Naši lidé

Alexandra Filipová

ALEXANDRA FILIPOVÁ

HR konzultantka, recruiterka

S čím vám umím pomoci:

  • Personální projekty
  • Nábor vč. osobnostních diagnostik
  • Práce s klíčovými lidmi, nástupnictví
  • Benefity, odměňování
  • Hodnocení a motivace

"Správnou cestu poznáš podle lidí,  které na ní potkáš."

Vše začalo velmi nenápadně a vlastně zcela náhodně... A to ve chvíli, když jsem krátce po maturitě zašla do personální agentury s tím, že hledám zaměstnání. No a zakrátko jsem do té agentury nastoupila a několik let v ní zůstala 🙂

Pracovala jsem jako recruitment konzultant v partě skvělých lidí a pod vedením úžasného Američana Roberta.
A možná už tehdy se rozhodlo o mé životní profesi 🙂

Později, kdy mě osud odvedl do firemního personálního oddělení do holandské logistické společnosti TNT Express, jsem poznala, že na dobrém náboru stojí veškerá následná personální práce. A to nejen personalistů ale i manažerů. Kromě náboru jsem se věnovala i komplexním personálním aktivitám, jako byly pracovně-právní vztahy, reporting HR ukazatelů, pravidelná hodnocení a vzdělávání zaměstnanců a zároveň poskytování poradenství kolegům.

Za několik let jsem logistiku vyměnila za bankovní prostředí, které se na dlouhou dobu stalo mým téměř druhým domovem :-). Bankovní prostředí se může mnohým jevit jako formální a svázané, ale vždy tomu tak není... 

Dnes vnímám jako bonus, že jsem mohla potkat mnoho profesionálů a lidí, kterých si vážím a jsou mi dnes profesními vzory.  

Díky práci v bance se mi podařilo si rozšířit praktické zkusenosti o oblast HR marketingu, vč. budování značky zaměstnavatele, vzdělávání a rozvoj, práci s klíčovými lidmi a diagnostikami pracovního chování týmu/jednotlivce, které jsem implementovala do náboru.

Díky jedné šikovné kolegyni jsem měla také možnost si v praxi sáhnout i na techničtější disciplínu, kterou bylo umístění náborového řešení do cloudové aplikace včetně jejího nastavování.

Dnes, jako dlouholetý personalista, mohu říci, že máte-li kolem sebe ty správné lidi s kterými jste na stejné vlně a nebojíte si říkat věci na rovinu, pak je téměř jisté, že se vám vše podaří :-). Toto spojení se mi povedlo najít ve skvělém týmu kolegů v projektu Lidé jsou základ. Společně se snažíme pomoci klientům v otázkách řízení lidských zdrojů, tak aby personální aktivity byly praktické a konstruktivně pomáhaly při rozvoji firmy a zároveň podporovaly její každodenní fungování.