O nás Ι Naši lidé

ALENA HANUŠOVÁ

Facilitátorka, lektorka komunikace a průvodkyně hledáním win-win dohody

S čím vám umím pomoci:

  • Přenastavit a zefektivnit komunikaci v týmu
  • Vyřešit dlouhodobé konflikty v týmu a nalézt dohodu
  • Zefektivnit vaše týmové porady
  • Vyladit poskytování a přijímáni zpětné vazby v týmu
  • Objevit váš autentický vyjednávací styl a zvýšit vaši přesvědčivost v jednání

„Definice šílenství je dělat stejnou věc znovu a znovu a očekávat jiné výsledky.“ Albert Einstein

Mojí nejsilnější stránkou je spojit lidi různorodých osobností, talentů a zkušeností do výkonného, perfektně sladěného a živoucího celku. Vytvořit lidem strukturu, která je pevně vede, ale zároveň je nedusí a neomezuje jejich talent a poskytnout jim podporu ve formě naslouchání, pochopení, přijetí a citlivého směrování v okamžicích, kdy přešlapují na místě a neví, co se sebou.

Jako sedmadvacetiletá jsem nastoupila na svou první manažerskou pozici a učila jsem se formou pokus-omyl. Omylů, hlavně těch lidských a komunikačních, bylo požehnaně. I tak se mi podařilo za tři roky vybudovat z nuly pětičlenný tým produktového oddělení, které odbavilo zakázky za téměř miliardu korun.

Tato pozice ve mně probudila a rozvinula schopnost se rychle zorientovat v problému, vytvořit funkční strukturu a systém, pochopit kde „tlačí pata“ a postupně tyto problémy odstraňovat, ladit systém a zdokonalovat procesy. A také schopnost hledat a najít oboustranně přijatelnou dohodu tam, kde se v počátku zdála nemožná.

Pak jsem se z Čech přesunula do Rakouska. Začínala jsem jako Area Sales Manager na Balkáně. Neskutečná zkušenost s emocemi, mezilidskými vztahy, vyjednáváním a zákaznickou komunikací.

Po půl roce přišla nabídka vybudovat a vést tým regionálních sales manažerů, kteří svou činností pokrývají dvanáct zemí. Skloubit národnostní odlišnosti, různé osobní charaktery, zkušenosti a zájmy do jednoho fungujícího obchodního týmu, zaškolovat nováčky, dohlížet na jejich adaptaci a do toho vést v pokročilé fázi obchodu vyjednávání se zákazníky, procestovat půlku Evropy. Výsledkem téhle pracovní etapy byl stabilní deseti-členný tým s ročním obratem kolem 12 mil EUR.

Pak následovala pozice Senior Advisor v European Biogas Association. Projekt, kde jsem facilitovala pracovní skupiny, které připravují pro Evropské komisaře podněty pro změnu oborové legislativy. Znovu ta samá alchymická práce – spojit neslučitelné osobní charaktery tak, aby to v týmu fungovalo a projekt přinášel výsledky.

Všechny tyto pracovní výzvy mě přivedly k poznání, že pro úspěch jakékoliv organizace je nastavení funkčních vztahů mezi klíčovými lidmi naprosto zásadní.  Pojďme je správně nastavit i ve vaší firmě v rámci projektu Lidé jsou základ.

Kde se můžeme setkat?

Aktivní naslouchání I: Základní trénink

19.6.2018

Aktivní naslouchání II: Intenzivní praktický trénink

30.5.2018