MARKÉTA ODVÁRKOVÁ

Recruiterka, externí personalistka, lovkyně talentů

S čím vám umím pomoci:

  • Kompletní vedení náboru zaměstnanců
  • Doporučování vhodných kandidátů
  • Tipování nových obchodních příležitostí v oblasti vzdělávání, koučinku
  • Propojování lidí, kteří se hledají
  • Věnuji se primárně náboru, okrajově také oblasti osobnostní typologie a rozvoje potenciálu kandidátů

"Věřím, že klíčem ke všemu je otevřená komunikace a vnitřní soulad."

Můj profesní příběh se začal psát po skončení studia VŠCHT. Po studiích jsem stále profesně tápala, věděla jsem jistě jen to, že nechci zůstat v žádné laboratoři, ani „vědeckém muzeu“. Táhlo mě to více do kontaktu s lidmi a technikou, k dynamičtějším rolím. Tehdy začala má konzultantská éra.

Velice spokojená jsem byla např. v pozici SAP konzultantky, kde se spojovala technická znalost a komunikace se zákazníky (zjišťování jejich potřeb, návrhy řešení, komunikace). V této oblasti jsem strávila cca 9 let, ale stále tomu něco chybělo.

Přelomový moment nastal v roce 2011, kdy jsem se dostala do „péče“ exkluzivních konzultantů z agentury Robert Half, kteří mě po sérii náborových námluv nabídli místo Konzultanta v jejich IT teamu. Začátky nebyly jednoduché, ale cítila jsem, že tohle bude práce, ve které se budu realizovat, ve které maximálně využiji svůj potenciál a sílu osobnosti.

Mé nadšení a osobitý pracovní styl přinesl ovoce a stala se ze mě velmi dobrá konzultantka, tahoun týmu. Plnila jsem obchodní cíle a během krátké doby jsem se stala senior konzultantkou a vedla svůj malý náborový tým. Na tuto dobu vzpomínám s láskou, potkala jsem skvělé „učitele“ i přátele na celý život a po zániku společnosti v roce 2013 jsem věděla, že v tomto oboru zůstanu.  

A jak funguji nyní? Od jara roku 2013 pracuji jako recruiterka/HR konzultanta "na volné noze".

Věřím ve spontánní spojenectví a spolupráci, která je založena na důvěře, otevřenosti a podobné emoční inteligenci.  Tento můj „záměr najít další spřátelené duše“ se mi manifestoval v prosinci 2016 kdy jsem se setkala se skvělým tandemem manželů Bártíkových a po několika setkáních jsme se rozhodli ke spolupráci v rámci projektu Lidé jsou základ, kde bych ráda nabídla své bohaté zkušenosti z oblasti recruitmentu.


Proč si vybrat mě jako Vašeho "recruitera"?

Nevyznávám kvantitu, nebudu Vás zdržovat nerelevantními profily a zbytečnými telefonáty.

Budu chtít slyšet a detailně pochopit, koho hledáte a proč, poznat, co „mého“ uchazeče u Vás čeká, s kým se bude potkávat, jaký bude jeho nadřízený, jaká je specifická přidaná hodnota práce u Vás, abych Vás mohla jako Vaše prodloužená ruka, co nejlépe „prodat“ na trhu práce.

Jsem empatická, velmi dobře se naladím na Vás jako klienta i na Vaše potřeby, zároveň dokážu „otevřít“ uchazeče a dostat se k jeho potenciálu a podstatě, umím navázat vztahy a rozvíjet je. Jsem také dostatečně praktická, vždy mám na paměti CÍL mého snažení a za tím jdu. Na dlouhé řeči mě při práci moc neužije, raději naslouchám, vnímám mezi řádky a automaticky vyhodnocuji.

S lidmi pracuji intuitivně, nepoužívám šablony, pohovor je veden formou rozhovoru, který občas přerušuji dotazy nebo poznámkami. Ráda improvizuji a nezaskočí mě změny „scénáře“. Vždy ode mě dostanete širší zpětnou vazbu.

Pro dobrou spolupráci potřebuji mít pocit partnerství, důvěry, otevřenou komunikaci, svižné reakce na prezentované kandidáty, vysvětlení, proč kandidát (ne)vyhovuje a co se Vám na některém naopak (ne)líbí a proč.

Nejsilnější jsem v náročnějších pozicích, kde se jedná o kombinaci precizního pochopení komplikované pozice a vhledu do osobnostního nastavení kandidáta podle požadavků nadřízeného. Nejvíce obsazených pozic mám v oblasti IT, konkrétně mezi konzultanty, testery, programátory, administrátory, projektovými manažery a obchodníky.